DOSTAWA TOWARÓW

1. Dostawa towaru pod wskazany w Zamówieniu adres na terenie Polski odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS. Koszt dostawy po przedpłacie wynosi 25 zł, a w razie płatności przy odbiorze: 30 zł. Dla Zamówienia powyżej 500,00 zł brutto dostawa jest darmowa. Klient może osobiście i nieodpłatnie odebrać towar w siedzibie Ars Longa, wskazanym w rozdziale I punkt 2, po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru z siedziby firmy.

2. W przypadku, gdy dostarczenie produktu lub grupy produktów nie jest możliwe, Sklep zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia o tym Klienta. Jeżeli Klient zapłacił za towar, jego wartość zostanie mu natychmiast zwrócona.

3. Opakowania na czas transportu oraz wszelkie inne opakowania nie podlegają zwrotowi, wedle wytycznych dotyczących opakowań. Klient zobowiązuje się do odpowiedniego usuwania opakowań na własny koszt.

4. Przed odebraniem przesyłki, w obecności kuriera, należy sprawdzić stan opakowania. Jeżeli dostarczona przesyłka posiada widoczne uszkodzenia opakowania nie należy jej przyjmować, a w obecności kuriera sporządzić odpowiedni protokół zgodny z przepisami firmy dostarczającej oraz niezwłocznie skontaktować się drogą mailową ( pjuzak@arslonga.com.pl) lub telefonicznie (tel. kom. 531 655 962, tel. stacjonarny 65 540 71 82) z Ars Longa Sp. z o.o.

5. Wszelkiego rodzaju opóźnienia w dostawie oraz jego niezgodność z zamówieniem, a także szkody powstałe w czasie transportu Klient powinien zgłaszać do Sklepu.

6. W przypadku nieodebrania przez Klienta towaru wysłanego przez Sklep, Klient zostanie obciążony kosztami związanymi ze zwrotem niedoręczonej przesyłki oraz ponownej jej wysyłki. W przypadku powrotu przesyłki do Sklepu i niemożności kontaktu z Klientem, przesyłka ta będzie przechowywana przez okres trzech miesięcy.

7. Zamówienia o różnym czasie realizacji wysyłane są po skompletowaniu całości zamówienia tj. po upływie czasu najdłuższego z podanych. Niektóre zamówienia mogą zostać wysłane indywidualnie, w szczególności zamówienia przekraczające rozmiarem typowe przesyłki kurierskie.

PŁATNOŚCI

1. Klient ma możliwość wyboru otrzymania rachunku lub faktury VAT oraz dostępne formy płatności. Zapłata za zamówienie odbywa się przelewem bankowym na konto Ars Longa, poprzez system płatności elektronicznych przelewy24.pl lub przy odbiorze (płatność „za pobraniem”). W przypadku przelewu należność za zamówiony towar wraz z opłatą za spedycje przesyłki powinna zostać dokonana w terminie 5 dni od dnia złożenia zamówienia. Weryfikacja zamówienia przez Sklep rozpoczyna się w dniu uznania konta Ars Longa Sp. z o. o. kwotą należności za zamówiony towar powiększoną o koszty przesyłki. Po wpływie należności na konto Sklep przystępuje do realizacji zamówienia.