DOSTAWA TOWARÓW

1. Dostawa produktów pod wskazany w Zamówieniu adres na terenie Polski odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Koszt dostawy po przedpłacie wynosi 14,99 zł, a w razie płatności przy odbiorze: 18,99 zł. Dla Zamówienia powyżej 250,00 zł brutto dostawa jest darmowa. Klient może osobiście i nieodpłatnie odebrać towar w siedzibie firmy Ars Longa, po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru z siedziby firmy (czynne poniedziałek - piątek w godz. 7.00-15.00).

2. W przypadku, gdy dostarczenie produktu nie jest możliwe, Sklep zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia o tym Klienta. Jeżeli Klient zapłacił za towar, jego wartość zostanie mu natychmiast zwrócona.

3. Opakowania na czas transportu oraz wszelkie inne opakowania nie podlegają zwrotowi, wedle wytycznych dotyczących opakowań. Klient zobowiązuje się do odpowiedniego usuwania opakowań na własny koszt.

4. Przed odebraniem przesyłki, w obecności kuriera, należy sprawdzić stan opakowania oraz produktu. Jeżeli dostarczona przesyłka posiada widoczne uszkodzenia opakowania lub produktu nie należy jej przyjmować, a w obecności kuriera sporządzić odpowiedni protokół zgodny z przepisami firmy dostarczającej oraz niezwłocznie skontaktować się drogą mailową: sklep@arslonga.com.pl lub telefonicznie: tel. kom. 663 490 645, tel. stacjonarny 65 540 71 82. Uwzględnienie reklamacji na uszkodzony produkt będzie możliwe tylko w przypadku spisania protokołu z firmą kurierską.

5. Wszelkiego rodzaju opóźnienia w dostawie oraz jego niezgodność z zamówieniem, a także szkody powstałe w czasie transportu Klient powinien zgłaszać do Sklepu.

6. W przypadku nieodebrania przez Klienta towaru wysłanego przez Sklep, Klient zostanie obciążony kosztami związanymi ze zwrotem niedoręczonej przesyłki oraz ponownej jej wysyłki. W przypadku powrotu przesyłki do Sklepu i niemożności kontaktu z Klientem, przesyłka ta będzie przechowywana przez okres jednego tygodnia.

7. Czas realizacji zamówienia to 1 dzień roboczy po złożeniu zamówienia lub jego opłaceniu w przypadku wyboru metody płatność z góry. Kurier powinien dostarczyć zamówiony produkt w kolejnym dniu roboczym następującym po wysłaniu zamówienia.

PŁATNOŚCI

1. Klient ma możliwość wyboru otrzymania rachunku lub faktury VAT oraz dostępnych form płatności. Zapłata za zamówienie odbywa się przelewem bankowym na konto Ars Longa, poprzez system płatności elektronicznych przelewy24.pl, przelewem tradycyjnym lub przy odbiorze (płatność „za pobraniem”). W przypadku przelewu tradycyjnego należność za zamówiony towar wraz z opłatą za spedycje przesyłki powinna zostać dokonana w terminie 5 dni od dnia złożenia zamówienia. Weryfikacja zamówienia przez Sklep rozpoczyna się w dniu uznania konta Ars Longa Sp. z o. o. kwotą należności za zamówiony towar powiększoną o koszty przesyłki. Po wpływie należności na konto, Sklep przystępuje do realizacji zamówienia.